Blog > Komentarze do wpisu

Wanna akrylowa

Warto zwrócić uwagę na wanny akrylowe. Posiadają wiele zalet jak np. łatwość utrzymania w czystości dorównując tradycyjnym, stalowym wannom. Kolejną ważną cechą akrylu jest także to, że jest on jak to nazwiemy ciepły, dzięki czemu nie trzeba znacznej energii by ogrzać wannę, a w połączeniu z dobrą izolacją wodan nie traci tak szybko temperatury.

 


Jeśli wymarzyliśmy sobie wannę asymetryczną bądź jakąś inną nietypową to najprawdopodobniej będzie ona akrylowa. Mianowicie podstawową zaletą akrylu jest jego plastyczność pozwalająca na tworzenie ciekawych form. Obecnie produkowane tworzywa są tak trwałe, że wytrzymałość wanny akrylowej dorównuje wytrzymałości stalowego urządzenia. Przy tym istnieje mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia w przypadku uderzenia w wannę akrylową jakimś przedmiotem - nie ma ona bowiem emalii, która mógłby odprysnąć.

 

www.victoryspa.net


Kolejnym dylematem przy wyborze wanny jest jej wielkość i kształt. Produkowane obecnie wanny akrylowe nieomal "dopasowują się" do pomieszczenia. Dlatego warto przed podjęciem decyzji zapoznać się z dostępnymi na rynku modelami i wielkościami, może się bowiem okazać, że w łazience jest miejsce na przykład na wannę asymetryczną (odsyłacz do przykładów aranżacji łazienek). W większych łazienkach doskonale prezentują się stojące na środku pomieszczenia wanny owalne.

piątek, 11 lutego 2011, zygmunt_zych
Wanna akrylowa, 2011/02/11 09:40:03, {tagi}, 5302297

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: