Blog > Komentarze do wpisu

Wanna z hydromasażem

Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów systemu hydromasażu połączonego z wanną, od najprostszych masujących wodą po powietrzne. Wanny z hydromasażem wyposażone są dysze, z których wyrzucane jest sprężone powietrze pod ciśnieniem. Dysze są rozmieszczone w rożnych miejscach wanny, ma to na celu masować jednocześni rożne części ciała. Najprostsze modele posiadają już od 4 dysze, natomiast te najdroższe nawet 35. Większość urządzeń ma do dyspozycji rożnego rodzaju regulacje np. natężenia strumieni wody czy zmiany kąta ustawienia dysz.

 

Wanny bardziej zaawansowane posiadają również dysze i mini-dysze powietrzne umieszczone w dnie i bokach wanny, dzięki którym kąpiel może być jeszcze przyjemniejsza. W takiej wannie automatycznie zwiększa się ciśnienie wody, a system hydromasażu miesza strumień wody oraz powietrza, łącząc zalety silnego masażu wodnego i delikatnego powietrznego. Drobne pęcherzyki powietrza wydobywające się z mini-dysz otaczają całe ciało dotleniając je oraz odprężając (lepiej dotleniona skóra wolniej się starzeje). Taki masaż powietrzny zwany też perełkowym poprawia w ten sposób krążenie krwi i limfy, jak również działa odprężająco i relaksująco na układ nerwowy.

 

 

Wszystkie funkcje wanny mogą być sterowane systemem pneumatycznie bądź droższym elektronicznym. Te pierwsze polega na prostym włączaniu i wyłączaniu określonego rodzaju masażu, za pomocą przycisków usytuowanych na brzegu wanny. Natomiast elektroniczne sterowanie ma o wiele więcej możliwości za sprawą panelu. Wyposażony jest on w podstawowe funkcje jak w sterowaniu pneumatycznym, ponadto można ustawić czas i natężenie masażu, temperaturę kąpieli, wybrać masaż pulsacyjny, czy zaprogramować własną sekwencję masażu.

 

Wszystkie wanny z masażem powstają z tworzywa sztucznego akrylu, dzięki któremu przebierają różne kształty i rozmazy. Do wyboru mamy: prostokątne (od 120 x 70 do 190 x 90 cm), asymetryczne (od 145 x 100 do 160 x 100 cm), owalne (od 165 x 130 do 190 x 100 cm), narożne (od 125 x 125 do 153 x 153 cm). Występują również wanny dwuosobowe z hydromasażem, w zależności od wielkości i głębokości wanny, mają pojemność od 150 do 450 l. Wanny akrylowe z hydromasażem bez problemu można dopasować do każdej łazienki pamiętając tylko o systemie wentylacji, który powinien mieć, co najmniej 5 m2 powierzchni.

 

Pozostaje jedynie wybrać system hydromasażu, który jest uwarunkowany od liczby dysz, opcji masażu i wyposażenia dodatkowego. Należy zwrócić szczególną uwagę na liczbę i rozmieszczacie dysz ( im więcej dysz tym lepiej ), by wypływający z nich strumień wody masował kręgosłup, plecy, kark i nogi. Rodzaj dysz też ma znaczenie. Wyróżniamy dysze nieruchome lub wirujące. Te drugie służą do głębokiego masowania ciała strumieniem śrubowym ( znakomite do masowania karku).

 

Obecnie producenci posiadają bogatą ofertę wanien z hydromasażem, dobrej jakości można już kupić za ok. 4 tyś zł. Wśród popularnych marek można wymienić Victory Spa, Polspa

środa, 16 lutego 2011, zygmunt_zych
Wanna z hydromasażem, 2011/02/16 10:56:43, {tagi}, 5315435

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: