| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi
czwartek, 09 czerwca 2011

Pod koniec XIX wieku, w wyniku rozwoju przemysłu industrialnego oraz w ramach polityki zdrowotnej w niemieckich miastach, zaczęła rozwijać się sieć kanalizacyjna. W 1903 roku Thomas W. TwyfordAlfred Johnson i jego kuzyni założyli trzy fabryki w RatingenWesel i Flörsheim produkujące do dziś urządzenia sanitarne. Przez ponad 100 letnie istnienie firma została uznana za jedną z najlepszych marek dla rozwiązań sektora handlowego i prywatnego. Odbiorcy cenią sobie niezawodna wysoką jakość produktów, funkcjonalność i komfort. Wszystkie produkty są wykonane z trwałych i wysokiej jakości materiałów, łatwo czyszczących się i całkowicie higienicznych Keramag jako firma wyznaczająca trendy w dziedzinie indywidualnego urządzania łazienek, oferuje także szczegółowe, nowoczesne rozwiązania w dziedzinach wzornictwa i użyteczności ceramiki sanitarnej, wanien i i brodzików oraz mebli łazienkowych . Efektem pracy najlepszych projektantów z całego świata, są trwałe i zawsze modne serie projektów, które zyskały liczne międzynarodowe nagrody za wzornictwo.

www.kolo.com.pl
www.kolo.com.pl

Ceramika sanitarna Keramag zapewnia jakość nawet w najdrobniejszych szczegółach. Inteligentna technika i funkcjonalność gwarantują maksimum komfortu i higieny, a innowacyjność znaczne zmniejszenie zużywania wody i energii.

Producent: www.kolo.com.pl/marka/keramag

Fabryka Kerasan powstała w 1960 roku w Civita Castellana, w największym centrum ceramiki we Włoszech. Dzisiaj Kerasan produkuje ceramikę w stylu Topdesign, wykorzystując najnowocześniejszą technologię w połączeniu z artystycznym rzemiosłem. Ustawiając system produkcji z godnie z najwyższym kryterium jakości, dzięki czemu jest jedną z pierwszych firm w sektorze z najbardziej znanym certyfikatem Europejskim. W 2003 roku otrzymali nagrodę GOOD DESIGN w Chicago za serie PELICAN.
www.kerasan.pl
www.kerasan.pl
Dzięki prawie niedziesięcioletniemu doświadczeniu produkcyjno-handlowemu firma jest dobrze rozpoznawalna we Włoszech, w Europie i na Świecie.
Producent: www.kerasan.pl
czwartek, 02 czerwca 2011

 

Płytki ceramiczne służą od tysięcy lata, do wykładania podłóg i ścian w domach. Stały się niezwykle ważnym elementem wystroju każdej łazienki, nadając jej unikalnej głębi i funkcjonalnej trwałości. Swoim kształtem i kolorem wpływają na wizualne postrzeganie każdego pomieszczenia. Płytki ceramiczne można podzielić na: glazurę, terakotę, gres porcelanowy, kafelki oraz dekoracje i listwy ozdobne.

Charakteryzują się wysoką wytrzymałością i bardzo niską nasiąkliwością. Dzięki gładkiej pokrytej szkliwem powierzchni, płytki ceramiczne są łatwe w utrzymaniu w czystości oraz kwasoodporne i ługoodporne. Glazura i terakota, ze względu na swoje właściwości doskonale nadaje się do wykończenia łazienek, które z pośród wszystkich pomieszczeń najbardziej narażone są na wilgoć.

Azteca: ARTIS

Azteca: ARTIS

14:23, zygmunt_zych
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 maja 2011
Bateria kuchenna zwana również baterią zlewozmywakową, powinna być na pewno funkcjonalna i wygodna, wymaga tego specyfika wykonywanych czynności w kuchni. Ułatwieniem w codziennych obowiązkach może być bateria jednouchwytowa, dzięki której w łatwy sposób mając zajęte obie ręce odkręcimy bądź zakręcimy wodę. Dlatego dźwignia baterii powinna przesuwać się lekko i precyzyjnie, ułatwiając wyregulowanie strumienia lub temperatury wody.Dużym atutem w kuchni powinna być bateria z wyciąganą wylewką, z możliwością zmiany strumienia wody między zwykłym, a prysznicowym. Wyciągana słuchawka pomaga w wykonywaniu szeregu czynności, choćby takich jak napełnienie naczyń lub spłukiwanie nieczystości z pobliskich urządzeń czy mycie produktów spożywczych.
Kludi Zenta Black
Kludi Zenta Black
W 1960 Kurt Kerschl wraz z dwoma wspólnikami założył firmę, produkującą zbiorniki na olej opałowy i wysokoprężny. Nazwa firmy KERMI pochodzi od nazwisk wspólników KER schl i Sch MI dt. W przeciągu krótkiego czasu zakład rzemieślniczy ulega przeobrażeniu w wiodącego na rynku producenta zbiorników stalowych, zatrudniającego ponad 80 pracowników, osiągającego obrót wysokości 8 milionów DM. Obecnie firma Kermi należy do AFG Arbonia-Forster- Group, z siedzibą w Bawarii, zatrudniając ok. 1700 pracowników, którzy przy pomocy najnowszej techniki wyznaczają nowe trendy wzornicze na rynku.Firma Kermi należy do największych producentów techniki grzewczej (grzejniki) w Europie oraz w zakresie kabin prysznicowych w Niemczech.
www.kermi.pl
www.kermi.pl
Oferowane produkty cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji, najwyższym standardom jakościowym, innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, różnorodnej bogatej i oryginalnej ofercie Kerami wyrobiła sobie markę w wielu krajach.
Producent: www.kermi.pl/Polnisch
środa, 11 maja 2011

Firma KESSEL AG ma swoją siedzibę w Lenting w Bawarii, pośrodku czworokąta ekonomicznego wyznaczanego przez miasta Monachium – Augsburg – Regensburg – Norymberga. Założył jąBernhard Kessel w 1963 roku. W międzyczasie firma stała się jednym z wiodących na rynku producentów urządzeń służących do odprowadzania ścieków. Grupa KESSEL zatrudnia obecnie ponad 500 pracowników. Przedsiębiorstwo stale udowadnia swoją innowacyjność, kroczy nowymi drogami i stawia przy tym na tworzywo sztuczne jako materiał przyszłości. Za produktami z tworzywa sztucznego w tej dziedzinie przemawiają dzisiaj przede wszystkim: ochrona środowiska naturalnego z uwagi na szczelność rozwiązań, niewielki ciężar i łatwy montaż.

Asortyment firmy obejmuje niemalże wszystkie produkty używane do odprowadzania ścieków  : od wpustu w domu, poprzez systemy odpływowe aż do przyłącza do sieci kanalizacyjnej.

www.kessel-design.de
www.kessel-design.de

Produkty KESSEL znajdują zastosowanie zarówno w zakresie prywatnym, w domach jedno- i wielorodzinnych, jak i w przemyśle czy rzemiośle. Należą do nich zakłady gastronomiczne, hotele, stołówki, budowle przemysłowe, parkingi, jak również budowa dróg i kanalizacji.

Produkty:

  • Urządzenia przeciwzalewowe
  • Wpusty z tworzywa sztucznego, tworzywa Ecoguss i stali nierdzewnej
  • Przepompownie, pompy, stacje pomp, urządzenia ostrzegawcze i sterownicze
  • Urządzenia do wykorzystania wody deszczowej
  • Separatory, przemysłowa technika odprowadzania ścieków
  • Systemy studzienek

Producent: www.kessel.pl

Kludi jest międzynarodową grupą firm, opartą na założonym w 1926 roku przedsiębiorstwie rodzinnym przez Franza Schefferaw Menden (Niemcy). Od momentu swojego powstania, jako jeden z wiodących producentów, zajmuje się rozwojem i produkcją armatury łazienkowej i kuchennej o najwyższej jakości.

www.kludi.com
www.kludi.com

Sprzedając swe produkty na wszystkich kluczowych rynkach świata. Obecnie grupa zatrudnia ponad 1030 pracowników w 5 europejskich zakładach, poza dwoma fabrykami w Niemczech również w Austrii, Węgrzech i Polsce. Identyczne standardy produkcji stanowią o stałej wysokiej jakości wszystkich komponentów i wyrobów gotowych.
Produkty Kludi odznaczają się nie tylko wysokiej jakości materiałami użytymi do ich produkcji, ale również starannym wykonaniem i niezmienną jakością na przestrzeni lat. Poza tym reprezentują one innowacyjne rozwiązania w zakresie stylistyki, funkcjonalności i techniki. Dzięki tym właśnie kompetencjom Kludi wciąż wyznacza nowe standardy.

Design Kludi odzwierciedla aktualne trendy dominujące w architekturze wnętrz jednocześnie wychodząc naprzeciw upodobaniom klientów. Opracowywane przez markę produkty odpowiadają wymaganiom ponadczasowego wzornictwa łazienkowego. Od minimalizmu poprzez nostalgię, od klasyki poprzez styl śródziemnomorski, od produktów prostych po wyszukane - zawsze z największą dbałością o szczegóły.

Producent:www.kludi.com/pl

środa, 04 maja 2011

 

Pierwsze bidety pojawiły się w XVII we Francji i były symbolem bogactwa i prestiżu. W owych czasach arystokracja traktowała je jak luksusowe meble i stawiała w sypialni. Dopiero od początku XX wieku bidet spełnia obecną funkcję i umiejscawiany jest w łazience w komplecie z miską sedesową. Bidet ówcześnie to skanalizowana miska służąca do higieny intymnej w wygodnej pozycji siedzącej. Wyglądem i kształtem przypomina jednocześnie miskę wc i nisko zawieszoną umywalkę. W praktyce bidet instaluje się zwykle obok miski ustępowej i zazwyczaj jest to najlepsze rozwiązanie pod względem estetycznym. Można również w łazience zmontować bidet wc, czyli połączenie bidetu i wc w jednym. Kolejnym rozwiązaniem na brak miejsca w łazience jest możliwość przerobienia miski wc w taki sposób by spełniała funkcje bidetu, wystarczy jedynie zamontować w niej baterię z minisłuchawką. 
Kerasan Retro
Kerasan Retro
Na rynku dostępne są zarówno bidety stojące jak i mniejsze montowane na ścianie bidety podwieszane. Aby siadanie na ceramicznym urządzeniu było przyjemne część producentów oferuje nakładki bądź od razu bidet z deską. Bez problemu wybierzemy interesujący nas model o wymarzonym kształcie i kolorze. Należy jedynie przy wyborze bidetu zwrócić uwagę, aby był w tej samej linii wzorniczej co umywalka i miska wc. Zapobiegnie to niepotrzebnemu chaosowi w aranżacji, a my z przyjemnością będziemy korzystać z łazienki.

Koło jest jedną z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek. Od 1993 r. należy do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej.Sanitec Kolo jest producentem produktów wyposażenia łazienek sprzedawanych pod marką KOŁO oraz dystrybutorem wyrobów KORALLE i KERAMAG - niemieckich firm należących do Grupy Sanitec. Firma oferuje m.in.: ceramikę łazienkową, wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe, meble łazienkowe oraz hydromasaże. Wyroby Sanitec KOŁO charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem oraz najwyższą jakością. Spełniają europejskie standardy jakości, posiadają certyfikaty B i CE, produkowane są zgodnie z systemami zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowego (ISO 14001).

www.kolo.com.pl
www.kolo.com.pl

W 2008 roku Sanitec uruchomił we Włocławku najnowocześniejszą w Polsce linię produkcyjną ceramiki FFC. Obecnie w swoich zakładach produkcyjnych (w Kole, Włocławku oraz Ozorkowie) firma zatrudnia ponad 1500 osób.Firma otrzymała m.in. tytuły Przedsiębiorstwo Fair Play 2000 w Konkursie Krajowej Izby Gospodarczej i Lider Polskiego Biznesu przyznany przez Business Centre Club, a także trzy Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich, Godło Promocyjne Teraz Polska, medal Przyjaciel Integracji oraz tytuł Przyjaźni Środowisku.Sanitec Koło jest firmą o wysokiej świadomości ekologicznej, przywiązując ogromną wagę do ochrony środowiska. Realizując Politykę Jakości i Wrażliwości Środowiskowej, Santec Koło wprowadził wżycie, utrzymuje i doskonali system zarządzania organizacją, spełniający rygorystyczne wymagania norm ISO 9001:2000 oraz ISO 14001:2004.

Producent: www.kolo.pl

środa, 27 kwietnia 2011

Madalena to kompletna linia produktów wyposażenia łazienki Polskiej produkcji. Markowe produkt posiadają kompaktowe kształty idealnie dopasowujące się do wnętrza każdej łazienki. Madalena to pełna wdzięku, subtelnego uroku i europejskiego stylu łazienka. To elegancja możliwa dzięki doskonałemu zestawieniu elementów takich jak: kompakt, umywalka z półpostumentem i wanna. Madalena to wieloletnia tradycja dająca gwarancję jakości i atrakcyjną cenę za markowy, niezawodny produkt. Niczym współczesna kobieta jest piękna, modna i elegancka, a przy tym także oszczędna.

www.madalena.pl

Ceramika Madalena jest produkowana w jednej z najnowocześniejszych fabryk produkujących ceramikę sanitarną w Gliwicach należącej do Grupy Roca. Firma rozpoczęła działalność w 1917 r i początkowo koncentrowała się na produkcji i sprzedaży grzejników żeliwnych. Z czasem w procesie rozwoju do asortymentu weszły nowe wyroby. (wanny żeliwne – 1929, ceramika sanitarna – 1936, baterie – 1954, wanny stalowe – 1974, płytki ceramiczne – 1989). Stopniowo wyłoniła się specjalizacja, z której firma znana jest dzisiaj – wyposażenie łazienek.
W szerokiej ofercie można znaleźć kompletne wyposażenie łazienek, ceramikę, baterie, wanny, kabiny, urządzenia do hydromasażu, meble i dodatki łazienkowe. Stale rozwijane, wysokiej jakości produkty stanową rozwiązania w różnych stylach od tradycyjnych, uniwersalnych - ponadczasowych poprzez nowoczesne, minimalistyczne - trendy aż po ozdobne, retro - romantyczne. Są przemyślane pod kątem oszczędności wody i energii, mają niepowtarzalny design.

W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność od uruchomienia biura handlowego w 1997 roku. Dwa lata później na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach powstała nowoczesna fabryka ceramiki łazienkowej

Produkty:

  • Ceramika
  • Wanny i brodziki
  • Meble łazienkowe
  • Akcesoria łazienkowe

Producent: www.madalena.pl

 
1 , 2 , 3 , 4